Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Nominacja Instytutu Energetyki do nagrody Kryształowej Brukselki 2018

2018 / 06 / 12

Instytut Energetyki znalazł się wśród pięciu instytutów badawczych nominowanych do tegorocznej nagrody Kryształowej Brukselki. Nagroda ta przyznawana jest od 2001 roku za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE. Jest to szczególne wyróżnienie za uczestnictwo w międzynarodowych projektach badań i rozwoju, innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczna nagroda stanowiła podsumowanie okresu ostatnich 20 lat udziału Polski w Programach Ramowych UE.

Instytut Energetyki uczestniczył w 5., 6. i 7. Programie Ramowym oraz w Programie Horyzont 2020. Brał udział w 37 projektach koordynując 4 z nich - w tym projekt w ramach programu REGPOT. Łączna wysokość pozyskanego dofinansowania wyniosła 8,211 mln. euro

W tym roku nagroda Kryształowej Brukselki została przyznana w ośmiu kategoriach, w tym w kategorii nauka – instytuty badawcze. W tej kategorii obok Instytutu Energetyki nominację otrzymał Instytut Lotnictwa w Warszawie, Instytut Medycyny Pracy w Łodzi, Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w Warszawie, który został głównym laureatem w kategorii instytutów badawczych.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone w czasie uroczystej gali odbywającej się ramach konferencji podsumowującej 20-lecie Programów Ramowych w Polsce, która miała miejsce w dniach 6-7 czerwca 2018 w Warszawie.

 

 

 

Wróć