Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Spotkanie grupy roboczej EERA do spraw gazu łupkowego

2013 / 03 / 01

Dnia 28 lutego 2013 w Brukseli odbyło się się spotkanie pod nazwą "Awareness Event of the Shale Gas Working Group of EERA". Organizatorem spotkania był TNO Science and Industry: Energy, Business Development Oil & Gas (Holandia). Ze strony polskiej w spotkaniu wziął udział przedstawiciel Instytutu Energetyki z Warszawy, Instytutu Nafty i Gazu z Krakowa i innych polskich jednostek naukowych zainteresowanych problematyką rozwoju badań w zakresie technologii gazu łupkowego.

Celem spotkania był przegląd działań dotyczących badań w dziedzinie gazu łupkowego w Europie, identyfikacja najbardziej zainteresowanych grup badawczych i wypracowanie wkładu merytorycznego do tworzonego w ramach EERA Wspólnego Programu Badawczego. W trakcie spotkania zaprezentowano główne obszary badawcze przyszłego Wspólnego Programu Badawczego, a wśród nich zagadnienia potencjału i bezpiecznej eksploatacji gazu łupkowego, aspektów ekologicznych, ekonomicznych i prawnych technologii.

Powołanie nowego Wspólnego Programu Badawczego będzie przedmiotem dyskusji w czasie najbliższego posiedzenia Komitetu Wykonawczego EERA, które odbędzie się 17 kwietnia 2013.

 

Wróć