Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Spotkanie inagurujace nowy projekt w Instytucie Energetyki

2019 / 12 / 03

W dniach 27–28 listopada 2019 r. w brukselskiej siedzibie Hiszpańskiej Rady Badań Naukowych, CSIC odbyło się spotkanie inaugurujące nowy projekt H2020 RETROFEED. Projekt realizowany jest przez 18 partnerów i koordynowany przez CIRCE z Hiszpanii. Instytut Energetyki bierze udział w projekcie w ramach wcześniejszej współpracy z koordynatorem projektu VUKLANO.

Główne zadania IEN związane są z rozbudowanymi symulacjami CFD pieca do topienia aluminium i opracowaniem jego „cyfrowego bliźniaka” w celu dalszej optymalizacji jego pracy. Ponadto IEN opracuje nową koncepcję wielopaliwowego palnika 75 MW do pieca obrotowego, zainstalowanego w cementowni w Portugalii.

RETROFEED to projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu „Horyzont 2020”. Głównym celem projektu RETROFEED jest umożliwienie stosowania coraz bardziej zmiennych, bio- i cyrkulacyjnych surowców w przemyśle przetwórczym (stalowym, ceramicznym, cementowym, aluminiowym i agrochemicznym) poprzez modernizację podstawowego sprzętu i wdrożenie zaawansowanego systemu monitorowania i kontroli oraz zapewnianie wsparcia operatorom instalacji za pomocą Systemu Doradczego obejmującego cały łańcuch produkcji.

Wróć