Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Spotkanie Komitetu Sterującego projektu VULKANO

2018 / 12 / 20

W dniach 12-13 grudnia 2018 odbyło się czwarte spotkanie Komitetu Sterującego partnerów projektu VULKANO. Gospodarzem spotkania był partner z Włoch - CSM (RINA). Uczestnicy spotkania przedstawili zarówno rezultaty dotychczasowych działań, jak i plany na kolejne miesiące trwania projektu. Działania Instytutu Energetyki były szczegółowo omówione przez zespół wykonujący zadania w dwóch pakietach pracy. Dzięki skutecznej pracy w grupach roboczych udało sie ustalić konstruktywny plan działań, który przyczyni się do osiagnięcia wyznaczonych celów w ostatnim roku trwania projektu.

Podczas dwudniowego spotkania partnerzy projektu mieli możliwość wyjaśnienia wszelkich kwestii związanych z realizacją wyznaczonych zadań. Koordynator projektu przedstawił plan działań związanych z kolejnym etapem raportowania. Pierwszego dnia odbyła się także wizyta uczestników spotkania w laboratoriach CSM. Drugiego dnia zwenętrzny ekspert przeprowadził specjalne szkolenie związane z prawami własności intelektualnej.

VULKANO to projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu "Horyzont 2020". Głównym celem projektu VULKANO jest modernizacja pieców przemysłowych stosowanych w trzech energochłonnych sektorach (stal, ceramika i aluminium) z ogromną liczbą potencjalnych użytkowników w Europie.

 

Wróć