Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Spotkanie podsumowujące projekt VULKANO

2020 / 01 / 29

W dniach 23-24 stycznia 2020 w miejscowości Celje na Słowenii odbyło się ostatnie spotkanie podsumowujące projekt VULKANO. Gospodarzami spotkania byli partnerzy ze Słowenii - BOSIO i VALJI. Uczestnicy spotkania przedstawili rezultaty wszystkich działań zaplanowanych na ponad 3 lata trwania projektu. Działania Instytutu Energetyki były szczegółowo omówione przez zespół wykonujący zadania w dwóch pakietach pracy.

Pierwszego dnia odbyło się ostatnie spotkanie General Assembly, podczas którego wszyscy WP leaderzy podsumowali działania w swoich pakietach pracy. Do partnerów dołączyła delegacja z Komisji Europejskiej - oficer projektu oraz oficer techniczny. Tego samego dnia zorganizowana została wizyta w zakładach Valji gdzie powstała instalacja demonstracyjna projektu. Podczas drugiego dnia odbyły się spotkania Review Meeting oraz Presentation Event z udziałem reprezentantów przemysłu zainteresowanych rezultatami projektu.

VULKANO to projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu "Horyzont 2020". Głównym celem projektu VULKANO była modernizacja pieców przemysłowych stosowanych w trzech energochłonnych sektorach (stal, ceramika i aluminium) z ogromną liczbą potencjalnych użytkowników w Europie. Działania projektu zostały pozytywnie ocenione przez przedstawicieli Komisji Europejskiej i podsumowane w filmie, który dostępny jest na stronie projektu: http://www.vulkano-h2020.eu/

 

Wróć