Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności /

Spotkanie projektu BALANCE w Lozannie

2019 / 02 / 23

W dniach 28-29 stycznia 2019 w Politechnice Federalnej w Lozannie (EPFL - École polytechnique fédérale de Lausanne), Oddział w Sion, Szwajcaria odbywało się spotkanie projektu BALANCE. W wydarzeniu brali udział dr Yevgeniy Naumovich i mgr inż. Konrad Motyliński z Zakładu Wysokotemperaturowych Procesów Elektrochemicznych Instytutu Energetyki.

W trakcie spotkania przedstawiony został status prac prowadzonych w Instytucie Energetyki zarówno w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych stosu stałotlenkowych ogniw elektrochemicznych, jak i w zakresie analiz numerycznych dynamicznej pracy SOC w przełączanych trybach ogniwa paliwowego (SOFC) i elektrotl_files/zdjecia/Aktualnosci 2019/2019-02-23 Spotkanie projektu BALANCE w Lozannie/2.jpglizera (SOE).

Oczekiwanymi efektami projektu, realizowanego przez konsorcjum, są opracowanie i wytworzenie nowej generacji stałotlenkowych ogniw elektrochemicznych w celu poprawy ich osiągów i żywotności oraz opracowanie koncepcji, budowa i przebadanie układu ze stosami odwracalnych ogniw SOC uzyskującego sprawność 50% w trybie generacji energii elektrycznej i ciepła (tryb SOFC) oraz 90% w trybie wytwarzania wodoru (tryb SOE)

Więcej o projekcie BALANCE: https://www.balance-project.org/

Wróć