Witamy w Instytucie Energetyki

Instytut Energetyki - Instytut Badawczy (IEn) jest jednym z największych w Polsce i jednocześnie w Europie Środkowej instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych. Instytut jest nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym podległym Ministerstwu Energii.

Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane badania naukowe przyszłościowych technologii generacji energii, takich jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i odnawialne źródła energii. Atutem Instytutu jest doświadczona kadra naukowa i inżynieryjno-techniczna oraz nowoczesna, często unikalna baza laboratoryjna.

Zespoły naukowe Instytutu aktywnie uczestniczą w realizacji międzynarodowych projektów badawczych Programów Ramowych, Programu Funduszu Badawczego Węgla i Stali i innych programów Unii Europejskiej. Instytut Energetyki realizuje też szereg projektów o zasięgu krajowym finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prace wdrożeniowe dla przemysłu.

Instytut oferuje współpracę w tworzeniu i realizacji nowych projektów w kierunku rozwoju technologii energetycznych, a także wysokiej jakości ekspertyzy, badania i analizy techniczne na potrzeby sektora energetycznego.

Instytut Energetyki jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA.

Newsletter

Aktualności

Archiwum aktualności

Listopadowe seminarium Instytutu Energetyki

2016 / 12 / 02

Dnia 16 listopada 2016 odbyło się kolejne seminarium Instytutu Energetyki. W trakcie seminarium prezentowane były wyniki realizacji zadań statutowych realizowanych przez Zakład Wysokich Napięć (EWN), Laboratorium Automatyki Zabezpieczeń (EAZ),  Pracownię Ekonomiki Energetyki (DEE), Oddział Ceramiki CEREL w Boguchwale oraz Oddział Gdańsk (OG). Seminarium odbywało się z pomocą systemu wideokonferencyjnego pozwalającego na zdalne uczestnictwo wszystkich oddziałów IEn.

Więcej

Konferencja „DUO-BIO - Niskoemisyjne innowacyjne technologie rekonstrukcji elektrowni węglowych z blokami o mocy 200 MW” w Warszawie 6 grudnia 2016

2016 / 11 / 21

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji naukowo – technicznej pt. „DUO-BIO - Niskoemisyjne innowacyjne technologie rekonstrukcji elektrowni węglowych z blokami o mocy 200 MW", która odbędzie się w dniu 6 grudnia 2016 r. w Ministerstwie Rozwoju (Sala pod Kopułą) w Warszawie.

Więcej

Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EERA w Brukseli

2016 / 11 / 10

W dniu 9 listopada 2016 w Brukseli odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA.  W posiedzeniu wzięli udział dr hab. Tomasz Gałka, dyrektor IEn,  prof. Jacek Wańkowicz, doradca dyrektora ds. naukowych i dr inż. Andrzej Sławiński, pełnomocnik ds. współpracy międzynarodowej.

Więcej