Witamy w Instytucie Energetyki

Instytut Energetyki - Instytut Badawczy (IEn) jest jednym z największych w Polsce i jednocześnie w Europie Środkowej instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych. Instytut jest nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym podległym Ministerstwu Energii.

Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane badania naukowe przyszłościowych technologii generacji energii, takich jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i odnawialne źródła energii. Atutem Instytutu jest doświadczona kadra naukowa i inżynieryjno-techniczna oraz nowoczesna, często unikalna baza laboratoryjna.

Zespoły naukowe Instytutu aktywnie uczestniczą w realizacji międzynarodowych projektów badawczych Programów Ramowych, Programu Funduszu Badawczego Węgla i Stali i innych programów Unii Europejskiej. Instytut Energetyki realizuje też szereg projektów o zasięgu krajowym finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prace wdrożeniowe dla przemysłu.

Instytut oferuje współpracę w tworzeniu i realizacji nowych projektów w kierunku rozwoju technologii energetycznych, a także wysokiej jakości ekspertyzy, badania i analizy techniczne na potrzeby sektora energetycznego.

Instytut Energetyki jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA.

Newsletter

Aktualności

Archiwum aktualności

Życzenia z okazji Dnia Energetyka

2018 / 08 / 13

Z okazji Dnia Energetyka składamy wszystkim Pracownikom Instytutu najserdeczniejsze życzenia sukcesów w transformacji polskiej energetyki, realizacji innowacyjnych projektów oraz stałego rozwoju zawodowego i wszelkiej pomyślności osobistej.
Niech ten dzień będzie okazją do pomyślnych podsumowań i optymistycznego spojrzenia w przyszłość naszego Instytutu.

Dyrekcja IEn

Więcej

Monografia dra inż. Marcina Lizera „Zabezpieczenia podimpedancyjne jednostek wytwórczych w czasie kołysań mocy”

2018 / 08 / 09

W lipcu 2018 ukazał się pierwszy tom z nowej serii „Monografie Instytutu Energetyki”. Jest to monografia dr inż. Marcina Lizera „Zabezpieczenia podimpedancyjne jednostek wytwórczych w czasie kołysań mocy”. Książka zawiera główne wyniki rozprawy doktorskiej autora obronionej przed Radą Naukową Instytutu Energetyki w roku 2017.

Więcej

Dr inż. Andrzej Sławiński zastępcą dyrektora IEn ds. współpracy i rozwoju

2018 / 07 / 30

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski z dniem 1 sierpnia 2018 powołał dr inż. Andrzeja Sławińskiego na stanowisko zastępcy dyrektora ds. współpracy i rozwoju Instytutu Energetyki.

Więcej