Witamy w Instytucie Energetyki

Instytut Energetyki - Instytut Badawczy (IEn) jest jednym z największych w Polsce i jednocześnie w Europie Środkowej instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych. Instytut jest nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym podległym Ministerstwu Gospodarki.

Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane badania naukowe przyszłościowych technologii generacji energii, takich jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i odnawialne źródła energii. Atutem Instytutu jest doświadczona kadra naukowa i inżynieryjno-techniczna oraz nowoczesna, często unikalna baza laboratoryjna.

Zespoły naukowe Instytutu aktywnie uczestniczą w realizacji międzynarodowych projektów badawczych Programów Ramowych, Programu Funduszu Badawczego Węgla i Stali i innych programów Unii Europejskiej. Instytut Energetyki realizuje też szereg projektów o zasięgu krajowym finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prace wdrożeniowe dla przemysłu.

Instytut oferuje współpracę w tworzeniu i realizacji nowych projektów w kierunku rozwoju technologii energetycznych, a także wysokiej jakości ekspertyzy, badania i analizy techniczne na potrzeby sektora energetycznego.

Instytut Energetyki jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA.

Newsletter

Aktualności

Archiwum aktualności

Nowy numer Newslettera CENERG

2015 / 11 / 30

Ukazał się nowy numer Newslettera wydawanego przez Centrum Integracji Badań Energetycznych CENERG. W Newsletterze między innymi nowości na temat nowych sposobów oceny jednostek naukowych i infoemacje o innych działaniach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, niekonwencjonalnych metodach produkcji energii, nowo otwartych centrach badawczych w obszarze energii, a także przegląd aktualnych konkursów krajowych i międzynarodowych oraz kalendarz najbliższych wydarzeń dotyczących badań energetycznych.

Więcej

Dzień informacyjny ENERGIA w programie HORIZON 2020

2015 / 11 / 25

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Instytut Energetyki zapraszają na dzień informacyjny poświęcony najnowszym konkursom priorytetu tematycznego „Bezpieczna, czysta i efektywna ENERGIA” oraz programu EURATOM w ramach programu HORIZON 2020. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia 2015 roku (piątek) w Instytucie Maszyn Przepływowych, przy ul. Krzywickiego 34 w Warszawie.

Więcej

Listopadowe seminarium naukowe Instytutu Energetyki

2015 / 11 / 19

Dnia 18 listopada 2015 odbyło się kolejne comiesięczne seminarium naukowe Instytutu Energetyki. W trakcie seminarium prezentowane były wyniki realizacji zadań statutowych realizowanych przez Laboratorium Najwyższych Napięć (EWN), Laboratorium Wielkoprądowe (EWP), Pracownię Ekonomiki Energetyki (DEE) oraz Oddział Ceramiki CEREL w Boguchwale. Seminarium odbywało się z pomocą systemu wideokonferencyjnego pozwalającego na zdalne uczestnictwo wszystkich oddziałów IEn.

Więcej