Partnerzy
Instytut Energetyki
Opis
W dniu 28.06.2019 roku w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pomiędzy Instytutem Energetyki a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku Instytutu Energetyki – Instytutu Badawczego w Warszawie” w ramach poddziałania 1.3.1, oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Projekt dotyczy kompleksowej głębokiej termomodernizacji budynku Instytutu Energetyki (IEn) w Warszawie. Realizacja projektu ma na celu rozwiązanie problemu niskiej efektywności energetycznej budynku objętego Projektem. Obecnie eksploatacja budynku wiąże się z nadmiernym zużyciem energii, a w konsekwencji z emisją substancji szkodliwych do środowiska.
Cele, jakie zostaną zrealizowane w ramach projektu to zwiększenie efektywności energetycznej budynku Instytutu Energetyki w Warszawie oraz:
Projekt przyczyni się do realizacji celu głównego POIiŚ - Wsparcie gospodarki efektywnie korzystającej z zasobów i przyjaznej środowisku oraz sprzyjającej spójności terytorialnej i społecznej, a w szczególności do osiągnięcia celu tematycznego 4.: Wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach.
Bezpośrednim efektem realizacji projektu będzie redukcja zużycia energii końcowej.
Projekt zakłada osiągnięcie wskaźników przewidzianych w poddziałaniu 1.3.1 takich jak:
Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019-2020.
Mechanizm sygnalizowania o potencjalnych nieprawidłowościach i nadużyciach finansowych przy realizacji projektu nr POIS.01.03.01-00-0084/17 „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku Instytutu Energetyki – Instytutu Badawczego w Warszawie”.
W związku z podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu
„Zwiększenie efektywności energetycznej budynku Instytutu Energetyki – Instytutu Badawczego w Warszawie” (Umowa o dofinansowanie Nr POIS.01.03.01.00-0084/17 z dnia 28 czerwca 2019 r.) w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa I „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”, poddziałanie 1.3.1, i wynikającym z niej obowiązkiem upublicznia informacji o funkcjonowaniu mechanizmu sygnalizowania o potencjalnych nieprawidłowościach i nadużyciach finansowych przy realizacji projektu (par. 4 pkt 18 i 19), Dyrekcja Instytutu Energetyki w Warszawie informuje, że o wyżej wskazanych nieprawidłowościach i nadużyciach można powiadamiać poprzez: