EAO - Zakład Automatyki Ochrony Przeciwprzepięciowej i Środowiska
Czym jest Zakład Automatyki, Ochrony Przeciwprzepięciowej i Środowiska?
Zakład Automatyki, Ochrony Przeciwprzepięciowej i Środowiska powstał wskutek połączenia z dn. 1.05.2024 r. w nowo utworzoną jednostkę rozliczeniową dotychczas istniejących laboratoriów:
- Laboratorium Automatyki i Zabezpieczeń (EAZ)
- Pracowni Oddziaływań Środowiskowych i Ochrony Przeciwprzepięciowej (EOS).
Zakład Automatyki, Ochrony Przeciwprzepięciowej i Środowiska specjalizuje się w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych oraz wykonywaniu badań, pomiarów i ekspertyz dotyczących urządzeń elektroenergetycznych.
Czym się zajmuje Zakład Automatyki, Ochrony Przeciwprzepięciowej i Środowiska?
W ramach oferty naszych laboratoriów prowadzimy m.in.:
- działania w zakresie układów elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej obejmujące:
- badania nowych struktur urządzeń zabezpieczających
- opracowywanie nowych koncepcji zastosowania techniki mikroprocesorowej na potrzeby automatyki zabezpieczeniowej, opracowywanie i wdrażanie do produkcji urządzeń do badania i kontroli automatyki zabezpieczeniowej
- opracowywanie, konstruowanie i krótkoseryjna produkcja nietypowych zabezpieczeń i sprzętu do badań elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej
- badania laboratoryjne i eksploatacyjne zabezpieczeń
- analizy i ekspertyzy dopuszczające urządzenia elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej do zastosowań w energetyce
- w zakresie ochrony środowiska:
- badania pól elektromagnetycznych w otoczeniu instalacji elektroenergetycznych dla potrzeb ochrony ludzi i środowiska w środowisku ogólnym i pracy
- badania hałasu przemysłowego od instalacji
- analizy środowiskowe związane z oddziaływaniem pól elektromagnetycznych i hałasu, związane z lokalizacją i użytkowaniem budynków oraz obiektów elektroenergetycznych
- w zakresie ochrony przeciwprzepięciowej:
- badania ograniczników przepięć w laboratorium i zainstalowanych na sieci, zarówno pod napięciem sieciowym jak i z zewnętrznym źródłem zasilania
- analizy właściwości ograniczników, także poawaryjne
- w zakresie pozostałych badań wykonuje także badania wyładowań niezupełnych metodami akustycznymi, badania termowizyjne, badania parametrów elektrycznych linii WN, badania mocy akustycznej urządzeń elektroenergetycznych i pokrewnych.
Ponadto Zakład EAO wykonuje prace badawczo-rozwojowe oraz ekspertyzy dla potrzeb sektora energetycznego i innych instytucji, związane z oddziaływaniem urządzeń elektroenergetycznych, przemysłowych i innych. Personel pracowni bierze udział w pracach normalizacyjnych, legislacyjnych, jak i działaniach statutowych Instytutu Energetyki.
Zapoznaj się z ogólnymi warunkami realizacji usług.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
W Zakładzie funkcjonuje laboratorium akredytowane — Pracownia Oddziaływań Środowiskowych i Ochrony Przeciwprzepięciowej, która spełnia wymagania PN-EN ISO/IEC 17025 i jest akredytowana przez Polskie Centrum Akredytacji od 1.12.1999 roku w obszarze wymienionym w zakresie akredytacji (nr akredytacji AB 252).
Skontaktuj się z nami.
Zakład Automatyki, Ochrony ul. Mory 8 01-330 Warszawa |
Pracownia Oddziaływań Środowiskowych i Ochrony Przeciwprzepięciowej Krzysztof Kalwasiński tel.: 797 905 260 |
Laboratorium Automatyki i Zabezpieczeń Grzegorz Kubiak tel.: 504 214 044 |
- Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy - Pracownia Oddziaływań Środowiskowych i Ochrony Przeciwprzepięciowej (dalej EOS) przeprowadza pomiary zgodnie z ustaleniami ofert/zleceń, w zakresie uzgodnionym ze Zleceniodawcą.
- Przedmiotem usług jest praca badawcza polegająca na pomiarach wymienionych w Ofercie/Zleceniu.
- Zleceniodawca ma możliwość zapoznania się z metodami badań oraz jest informowany o zachowaniu poufności i bezstronności realizowanych usług.
- Zakres akredytacji jednostki EOS tj. zakres pomiarów jest opublikowany na stronie Polskiego Centrum Akredytacji: https://www.pca.gov.pl; numer Akredytacji AB 252.
- Zlecenie wykonania usługi powinno zawierać: dane Zleceniodawcy do wystawienia faktury dane do kontaktu w sprawie zlecenia (nr telefonu, email).
- Zleceniodawca otrzymuje formularz Przegląd umowy lub zlecenia zawierający dane merytoryczne, organizacyjne i finansowe dotyczące zlecenia. Klient informowany jest o konieczności potwierdzenia formularza.
- Zapłata za pomiary powinna być dokonana w formie przelewu na konto bankowe Instytutu Energetyki podane na wystawionej za wykonanie usługi fakturze w uzgodnionym terminie lub w formie płatności w kasie Instytutu.
- Faktura wystawiana jest po zakończeniu wykonanych Badań/ekspertyzy i sporządzeniu Sprawozdania/raportu z badań.
- Skargi dotyczące pomiarów należy kierować do Kierownika Jednostki.
- EOS zapewnia, że jest wolny od nacisków komercyjnych, finansowych, które zagrażałyby bezstronności.
- EOS jest odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi informacjami od klienta oraz gwarantuje poufność wyników i interesów Zleceniodawcy.
- Administratorem danych osobowych pozyskanych w związku z prowadzoną korespondencją jest Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie przy ul. Mory 8. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w celu realizacji ustawowych i statutowych zadań Instytutu Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy (szczegóły dotyczące zasad przetwarzania dostępne są na stronie https://ien.com.pl/rodo).
- Dane osobowe Zleceniodawcy będą przetwarzane wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji przez Instytut Energetyki - Państwowy Instytut Badawczy współpracy handlowej na wszystkich etapach (w szczególności w celu: realizacji zleceń/zamówień/umów na świadczenie usług z zakresu działalności laboratoryjnej, wystawiania faktur oraz dochodzenia roszczeń).