Cyberzagrożenia z AI w energetyce – nowa era ryzyka.
📅 Webinar na żywo: 8 lipca, godz. 10:00
Badania prowadzone przez Instytut wpisują się w strategiczne cele polskiej polityki energetycznej i długoterminowe plany rozwoju sektora energetycznego w Europie.
Zespół ds. Certyfikacji i Inspekcji dostarcza usługi certyfikacyjne w zakresie oceny zgodności z dokumentami normatywnymi wyrobów elektroenergetycznych, w strukturze Jednostki Certyfikującej.
Laboratorium Aparatury Pomiarowej jest laboratorium wzorcującym świadczącym usługi w dziedzinie pomiarów temperatury, ciśnienia, wilgotności i wielkości elektrycznych DC i m. cz.
Centrum Technologii Wodorowych (CTH2) Instytutu Energetyki - Państwowego Instytutu Badawczego powstało w maju 2020 roku jako odpowiedź na nowe wyzwania w zakresie rozwoju technologii wodorowych w Polsce.
Pion Cieplny jest jednym z czterech pionów Jednostki Centralnej Instytutu Energetyki — Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. W skład Pionu wchodzą następujące jednostki:
W jednostkach wchodzących w strukturę Pionu Cieplnego prowadzone są m.in. prace badawczo-wdrożeniowe związane z termiczną konwersją energii, prace naukowe, rozwojowe, projektowe, usługowe, wdrożeniowe i kontrolne w energetyce i związanych z nią działach gospodarki, a także badania kotłów, palników i urządzeń grzewczych opalanych paliwami stałymi.
Kierownik Pionu Cieplnego
dr inż. Bartosz Świątkowski
tel.: +48 797 905 441
Zakład Procesów Cieplnych posiada duże doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo-wdrożeniowych skierowanych na potrzeby przemysłu. Realizowane prace zorientowane są głównie na:
Poniżej przedstawiono przykładowe zrealizowane bądź będące w toku prace na wymienionych polach.
Badania optymalizacyjne pracy kotłów
Pomiary gwarancyjne
Instalacje młynowe
Zagrożenia korozją
Instalacja i palniki do spalania i współspalania biomasy
Inne
Obniżanie emisji NOx
Optymalizacja kotłów i urządzeń pomocniczych
Inne
W roku 2006 kierownik Zakładu Procesów Cieplnych dr inż. Tomasz Golec otrzymał Nagrodę Kryształowej Brukselki w kategorii jednostek badawczo-rozwojowych za wybitne osiągnięcia w promocji i realizacji Programów Ramowych Unii Europejskiej.
Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Warszawie.
71
Lat
doświadczenia
9
Lokalizacji
w Polsce
975
Publikacji
naukowych
102
Zrealizowane
projekty
dofinansowane
ze środków publicznych